W programach wielu stacji telewizyjnych znajdują się dzisiaj takie pozycje, których tematyka ściśle wiąże się z urządzaniem wnętrz i mieszkań. Czasem takie aranżacje dotyczą mieszkań w blokach, nierzadko prowadzi się je w całych domach.

Niekiedy w programach o takiej tematyce przedstawia się kompleksowe remonty pomieszczeń mieszkalnych. W ten sposób pokazuje się ludziom, jakie możliwości daje współczesne budownictwo i jak można wykorzystać pufy w urządzaniu pokojów. Wiele osób ogląda tego rodzaju programy, bo szuka w nich pomysłów na urządzanie własnych mieszkań.
Jest to bardzo dobra metoda, ażeby wychwycić trendy w aranżacji wnętrz, czy ażeby uzyskać ciekawy pomysł na urządzenie małej łazienki. W takich programach telewizyjnych najczęściej występują osoby, które z tytułu zawodowego albo z racji wykonywanego zawodu bardzo bardzo dobrze znają się na urządzaniu wnętrz. Posiadają oni nie jedynie wyczucie, o ile chodzi o kolor, niemniej jednak i pojęcie o tym, gdzie ustawić worki Sako, żeby te dodawały uroku pomieszczeniu. W wielu przypadkach potrafią zrobić coś z niczego i tym samym mogą zainspirować wielu ludzi do tego, ażeby samodzielnie i niewielkim nakładem kosztów zmieniali oni swoje mieszkania. Programy o takiej tematyce dają też ludziom pojęcie o tym, jakie dostali są dzisiaj modne. Bo jeżeli wykorzystuje się w nich pufy dla dzieci czy meble w określonej kolorystyce, to znaczy, że taki są w tej chwili trendy i że takie rozwiązania są interesujące. Wiele osób po obejrzeniu takich skryptów na poważnie zaczyna myśleć o remoncie i zmianach we własnym mieszkaniu.

Zobacz: pufy piłki.