Istnieje wiele sposobności, które sprzyjają reklamie i promocji. Choćby każdemu reklama kojarzy się z telewizyjnymi spotami reklamowymi, tak w rzeczywistości jest jeszcze wiele innych sposobów na reklamowanie towarów czy firm.

W tym wszakże celu wykorzystuje się bilbordy i plakaty reklamie. W celach promocyjnych opracowuje i produkuje się promocji świetlne. W celach marketingowych i promocyjnych kreuje się katalogi reklamowe. W przypadku każdej działalności istnieje dużo skutecznych metod na rozpowszechnienie. Niekiedy to obecnie specyfika branży determinuje to, w jaki sposób reklamuje się daną firmę.
Jeśli weźmie się pod uwagę na przykład firmy budowlane, to raczej bardzo trudno dla nich opracowywać katalogi reklamowe. W ichniejszym przypadku takie raczej się nie sprawdzą, choćby jakby się ktoś uparł, to i dla takich firm można je wyprodukować. W takim katalogu dla firmy budowlanej można byłoby za poradą zdjęć i opisów zademonstrować zakres usług, jakie dana firma świadczy. Katalogi i notesy reklamowe kategorycznie częściej opracowuje się dla tych, którzy są producentami jakichś produktów. Jeśli na przykład jest to producent cegieł czy pustaków budowlanych, to z powodzeniem ma możliwość on swoje produkty prezentować w katalogu. Tutaj umieszcza się nie wyłącznie zdjęcie danego wyrobu, ale i jego specyfikację technologiczną. Nie w każdej sytuacji podawane są ceny, bo te preferują się podmieniać. Na podobnych zasadach opracowuje się katalogi płytek ceramicznych. Tutaj ceny też są pomijane. Umieszcza się za to przykładowe aranżacje danych kolekcji płytek ceramicznych.

Zobacz: katalogi klejone dla firm.