Jaka odzież powinna znajdować się w dobrym sportowym sklepie, dla osób które uwielbiają albo zawodowo zajmują się bieganiem? Każdy sklep powinien mieć szeroki wybór odzieży i akcesoriów dotyczących danej dziedziny dla kobiet, facetów jak i dzieci. 
Niewiele dyscyplin sportowych wypracowało sobie tyle mitów, ile bieganie.

Jednym z najczęściej powtarzanych, mających równocześnie służyć za zachętę do podjęcia wysiłku, jest uzasadnienie, że do biegania potrzebne są nam tylko odpowiednie buty. Ciuchy nie grają większej roli, na początek starczą nam przecież dresy, które pamiętają lekcje wychowania fizycznego w podstawówce i byle jaka koszulka, którą akurat można ubrudzić. Tymczasem dobieranie odpowiedniego stroju ma możliwość nie jedynie poprawić komfort biegania już na początku mojej przygody, kiedy jeszcze nie jesteśmy do niego przekonani, niemniej jednak też zadziałać jako motywacja do podjęcia kolejnych treningów.
Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w właściwe buty, które są bardzo istotną częścią naszego ubioru i zwiększą użyteczność naszych ćwiczeń, niemniej jednak także powinny być to spodnie, legginsy lub getry do biegania, bardzo dobrze dopasowane spodnie to podstawa! nie powinny być za ciasne, jak i również za luźne, musimy czuć się w nich komfortowo, koszulka albo bluza do biegania, luźna i przewiewna, czapka która uchroni naszą głowę przed promieniami słonecznymi. Bardzo przydatnym elementem naszego ubioru ma możliwość również okazać się sportowy zegarek, który zbada nasz puls oraz zmierzy ile straciliśmy kalorii.

Dodatkowe informacje: czapka do biegania kalenji.