Zagadnienia, jakie wprost wiążą się z grami komputerowymi, zazwyczaj interesują wyłącznie te osoby, które interesują się grami komputerowymi. Osoby takie ciekawie chłoną wszelkie informacje na zagadnienie nowych gier, czy te, w których pojawia się sprzęt dla graczy.

Dzięki nim dowiadują się o tym, jakie gry pojawią się na rynku i o tym, jakie prace prowadzi się nad sprzętem do grania. Ten ponieważ ciągle jest udoskonalany i unowocześniany. Prawie każdy nowy model konsoli, jaki pojawia się na rynku, jest lepszą wersją poprzedniego urządzenia. Dosłownie o ile zmiany są w nim minimalne.
Osoby, które interesują się tematyką gier komputerowych, w zdecydowanej większości przypadków odwiedzają klucze do gier sklep, bo tam dostają kody, które umożliwiają im pokonywanie poszczególnych etapów gier i osiąganie w nich coraz lepszych rezultatów. Bo w wielu grach nie liczy się wyłącznie pokonanie etapu, ale i osiągnięty wynik. Niekiedy zaangażowani gracze dzielą się instrukcjami odnośnie wybranych gier. Fani gier komputerowych tworzą swego rodzaju społeczność, która posługuje się specyficznym językiem. Dla osób niewtajemniczonych może on być niełatwy do zrozumienia. Fani gier nie mają najmniejszego problemu, gdy odwiedzają konsola Xbox One sklep i tam sprzedawca tłumaczy im, jakie możliwości posiada przyszłościowy sprzęt, jaki mają w ofercie. Ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z takim urządzeniem, w ogromnej liczbie przypadków posiada problemy ze zrozumieniem niektórych informacji albo wręcz zdecydowanej ichniejszym większości. Pasjonaci gier chłoną edukację w tym zakresie nieomalże bezwiednie.

Zobacz także: sklep z grami ps4.