Piłka nożna jest pasją wielu osób i niekoniecznie są to, ci, którzy aktywnie w niej uczestniczą. Bo, aby być fanem futbolu, wcale nie trzeba być piłkarzem amatorem.

Wielu kibiców piłki nożnej nie gra w nią. Są to osoby, które mają swoje ulubione drużyny sportowe. Znają ichniejszym cały skład i osiągnięcia. Znają ich historię. Wiedzą, jakie są terminy meczy i gdzie mają się one odbyć. Osoby, które interesuje futbol, w znaczącej liczbie przypadków w takich meczach uczestniczą. Z trybun dla widzów bez wątpienia. Jest to dla nich niebywałe praktykę.
Na meczach piłki nożnej obserwuje się także i zachowania, które nie przystoją kibicom. Te są typowe dla tak zwanych pseudokibiców. Osób, które z nienawiści do przeciwnej drużyny sportowej są w stanie zrobić wiele złego. Tacy kibice nie tracą czasu na to, żeby pisać czy czytać blog o piłce nożnej. Oni wykorzystują każda okazje, ażeby wziąć udział w meczu i tam wyżyć się na kibicach przeciwnej drużyny. Takie zachowania są negowane i surowo karane. Jednakże cały czas się pojawiają. Takie kibicowanie mało ma wspólnego z faktycznym sportem. Bo prawdziwy kibic powinien być wierny swoim idolom, niemniej jednak powinien też szanować ich przeciwników. Piłka nożna jest przecież sportem drużynowym i ktoś musi przegrać, by wygrać mógł ktoś inny. Oprócz tym to, czy dana drużyna wygrywa, czy nie, nie za każdym razem zależy od jej kwalifikacji. W wielu przypadkach o wygranej przeważa chwila nieuwagi czy szczęścia. Kibicowanie polega na wspieraniu sportowców w każdej sytuacji, bez względu na ichniejszym wyniki. Sportowcy też są ludźmi i miewają gorsze dni.

Zobacz: futbol newsy.