Osoby, którym zależy na tanim kupowaniu, w większości wypadków szukają w sieci takich sklepów, w których ceny są rzeczywiście niskie. Ichniejszym znalezienie nie jest problemem, bo sklepów takich w Internecie funkcjonuje dużo.

Dużo z nich promuje się za radą portali społecznościowych. Są i takie, na które trafia się wprost. Do tanich sklepów na pewno należą chińskie sklepy w internecie. Tam sprzedaje się towary pochodzące bezpośredni z Chin, a ze sprzedaje się je bez pośredników i w sieci, to ceny artykułów są tutaj de fakto niskie.
Kupowanie w atrakcyjnie niskich cenach w sieci jest również możliwe w takich sklepach, gdzie organizuje się wyprzedaże. O taki zwykle donosi się za poradą specjalnych wiadomości e-mail. Tego rodzaju informacje trafiają zwykle do osób, które zapisały się na newsletter. Dzięki temu chińskie sklepy internetowe cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Tego rodzaju wyprzedaże najczęściej są wyprzedażami sezonowymi, niemniej jednak de facto obowiązujące podczas nich ceny są bardzo interesujące. Oszczędzanie na zakupach w sieci bardzo w ogromnej liczbie przypadków posiada także związek z tym, jaki rodzaj przesyłki się wybierze. Dużo sklepów posiada taką politykę, że od określonej kwot zakupów, gwarantują one swoim klientom dostawę gratis. W ten sposób każdy chiński sklep internetowy i prawie każdy, który w sieci funkcjonuje zachęca ludzi do dodatkowych zakupów. Wolą oni zapłacić więcej i posiadać jeden produkt więcej niż płacić za przesyłkę. Nie w każdym sklepie internetowym darmowa przesyłka obowiązuje od takiej samej kwoty. Jest to uzależnione od danego sklepu. Zdarza się, że jest to suma równa 50 złotych, a nierzadko taka, która wynosi 200 złotych.

Więcej: chińskie sklepy internetowe.