Zanim sklep internetowy zostanie uruchomiony, musi mieć nie jedynie z dużą dokładnością opracowaną stronę www. Musi także posiadać z dużą uwagą opracowany regulamin i zasady, jakie określa jego funkcjonowanie.

Dokument taki jest ważny i dla osoby, która takim sklepem zarządza, jak i dla tej, która będzie chciała w nim zakupować. W tego rodzaju dokumentach nie mówi się o tym, jakie zalety posiada kupowanie na Amazon. Ale przedstawia się na przykład dostępne formy płatności. Określa się terminy realizacji zamówień. Dokładnie tłumaczy się procedury dotyczące zwrotów lub podmiany towaru.
Dla każdego sklepu internetowego i platformy sprzedażowej są to bardzo istotne informacje, bo zapobiegają one powstaniu sytuacji nieprostych. Jeżeli już w takich zasadach uwzględni się wszelkie możliwe uwarunkowania, to w późniejszym czasie ich rozwiązanie jest jedynie kwestią czasu. Dlatego na portalach, które są stronami sprzedażowymi, dokładnie tłumaczy się jak zakupować na Amazon. Podaje się informacje, które z tym się wprost wiążą. Treści takich nie ukrywa się w niewiele widocznych zakładkach. Najczęściej umieszcza się je w widocznych miejscach na stronie, tak aby prawie każdy, kto na taką stronę wchodzi, miał okazję na nie natrafić. Niekiedy, przy rejestracji nowego klienta, wymaga się, by ten zapoznał się z zasadami, jakie obowiązują, gdy robi się zakupy na Amazon. Starania takie czyni się i dla bezpieczeństwa klienta, i dla pewności sklepu internetowego. Oczywiście nie właściwie każdy z takimi zasadami się zapoznaje. Znacząca większość kupujących sięga do nich wtedy, kiedy jest taka konieczność.

Źródło: zakupy na Amazon.