Kiedy mówi się o jednorazowych produktach, to najczęściej posiada się na koncepcji jednorazowe rękawiczki albo strzykawki. Niewiele kto wie, że właśnie gama takich produktów jest kategorycznie szersza.

Bo wyroby jednorazowe wykorzystuje się nie jedynie w gabinetach medycznych czy na salach operacyjnych. W wielu przypadkach prześcieradła jednorazowe używane są w gabinetach masażu i w salonach kosmetycznych. Jednorazowe ręczniki używane są coraz częściej w zakładach i salonach fryzjerskich. W ten sposób gwarantuje się higieniczne warunki dla osób, które z takich usług korzystają.
Jednorazowe ubrania pojawiają się nawet w lokalach gastronomicznych. Jednorazowa bluza kucharska coraz częściej pojawia się zamiast tradycyjnego kucharskiego fartucha. Ubrania jednorazowego użytku pojawiają się też w prywatnych gabinetach lekarskich. Choćby takie nie są zbyt grube i najczęściej prześwitują, to natomiast zapewniają one pewien etap intymności. Dlatego chętnie kupuje się spódniczki ginekologiczne, które w trakcie badań i zabiegów ginekologicznych są bardzo przydatne. Ubrania jednorazowe wykonane są ze specjalnych włóknin, miłych w dotyku i zapewniających przepływ powietrza. Jednocześnie są to tkaniny relatywnie mocne nie rwą się przy pierwszym kontakcie. Ubrania te ograniczają koszty powiązane z praniem. Bo o ile lekarz wykorzystuje fartucha jednorazowego, to jego już nie pierze się. Po zabiegu taki ląduje w koszu i jest wyrzucany. Tak samo bywa z jednorazowymi prześcieradłami czy ręcznikami. Nie są to rzeczy drogie i ich zakup jest tańszy niż koszty prania.

Polecam: jednorazowa odzież operacyjna.