Wieczór panieński jest wydarzeniem, które ma miejsce niedługo przed planowanym ślubem. To tradycyjne spotkanie przyszłej panny młodej z jej najbliższymi koleżankami czy przyjaciółkami.

Organizacją takiego spotkania zajmują się lub wszystkie mające wziąć w nim udział kobiety lub wyłącznie osoba, która posiada być świadkową panny młodej. Taki wieczór panieński może mieć różnorodne formy. W wielu przypadkach są to intuicyjne domówki, czyli spotkania które odbywają się w domu. Towarzyszy im zwykle świetne jedzenie i alkohol. W innych sytuacjach takie imprezy wiążą się z wyjściem na miasto.
Wtedy uczestniczki wieczoru panieńskiego udają się do klubu nocnego lub na innego rodzaju imprezę taneczną. W większości wypadków przy takich imprezach wynajmują sobie one pokój albo domek, by tam aktualnie móc spędzić te szalona noc. Bardzo w większości wypadków na takie spotkania wynajmowany jest tancerz na wieczór panieński. Taki pokaz zwykle trwa do godziny najdłużej i jest dużą atrakcją. Jego wykonania podejmie się profesjonalny tancerz erotyczny, który posiada nie jedynie z dokładnością opracowaną choreografię, ale i odpowiednio dobrany strój. Dzięki temu jego występ może być realnie atrakcyjny. Taki striptiz męski ma możliwość kosztować wręcz ponad 100 zł, niemniej jednak na taki wydatek decyduje się wiele osób, które organizują wieczory panieńskie. Dla wielu pań to jedyna okazja, aby takie show zobaczyć, zatem z niej nie rezygnują. Tym bardziej, że panowie, którzy takimi profesjami się zajmują są zwykle bardzo atrakcyjni. Samo patrzenie na nich jest bardzo dużą przyjemnością.

Zobacz: wieczór panieński.