Urodziny dziecka są takim dniem, który właściwie każdy rodzic che w jakiś sposób uczcić. Wtedy najczęściej rodzice kupują dzieciom prezenty i organizują dla nich przyjęcie urodzinowe.

Na takie zaprasza się albo kolegów dziecka, albo osoby bliskie z rodziny. Na takim przyjęciu nie ma możliwość zabraknąć tortu urodzinowego. Koniecznie muszą również być prezenty, bo bez nich urodziny są nieważne. Takim prezentem może być piasek kinetic sand. To niedawno bardzo popularna w gronie dzieci zabawka. To piasek, który można formować tak jak modelinę czy ciastolinę. On jednakże nie wysycha i bawić można się nim bardzo długo.
Oczywiście o ile na urodzinach dziecka jest wielu gości, to liczy ono na wiele prezentów. Nie muszą one być bardzo pokaźne. Liczy się fakt, że dziecko taki prezent dostanie. Najlepszymi prezentami będą oczywiście zabawki dla dzieci, bo z takich cieszą się one najlepiej. Niekiedy dzieciom na urodziny daje się także ubrania, niemniej jednak te już nie są tak entuzjastycznie przyjmowane. Chyba, że znajdują się na nich postaci, które dziecko akurat lubi. Wtedy taki prezent ma możliwość być trafiony i udany. Spora większość dorosłych, którzy kupują zabawki dla chłopców lub dziewczynek na urodziny dyskretnie podpytuje ichniejszym rodziców na zagadnienie tego, o jakich zabawkach dzieci marzą. Bo wszak każdemu wujkowi i każdej cioci zależy na tym, żeby podarować prezent, który ucieszy. Ani jedna osoba nie lubi dawać takich prezentów które są nieudane. Kupuje się je po to, żeby dawały radość, a nie jedynie zostały. Takie prezenty nie mają sensu i szkoda na nie pieniędzy.

Zobacz także: hulajnoga wyczynowa.