Dlaczego w większości pokojów do wynajęcia ichniejszym właściciele domagają się zaliczek? Jest to powodowane przede wszystkim względami ekonomicznymi i chęcią zabezpieczenia się. O ile osoba, która rezerwuje Sława noclegi nie wpłaciłby zaliczki, to nic nie zobowiązywałoby jej do tego, aby na taki nocleg w umówionym terminie dojechać.

O ile jedna osoba rezerwuje pokój, druga, w tym samym czasie, już nie ma możliwość tego zrobić. Gdyby osoby wynajmujące pokoje nie brały zaliczek, zbyt dużo by traciły na tym interesie, bo zapewne bardzo w dużej liczbie przypadków zdarzałoby się tak, że ludzie po prostu nie zjawialiby się w określonych dniach. A to oznaczałoby straty.
Dlatego w chwili obecnej spora większość osób, które wynajmuje pokoje lub prowadzi placówki, które takie pokoje udostępniają, bierze zaliczki na konto rezerwacji. Ichniejszym wysokość jest w zasadzie uzależniona od tego, jakie pokoje Sława zostają zarezerwowane i na jak długo. Zazwyczaj na taką zaliczkę wynajmujący czeka dany czas. Jeśli nie zostanie ona wpłacona, to pokój traktowany jest jako wolny i do wynajęcia. Jeżeli już zaliczka za noclegi Sława zostanie wpłacona, to taki pokój nie jest już oferowany innym turystom w tym terminie. Reszta należnej za wynajem kwoty wpłacana jest albo z góry od razu po przyjeździe na miejsce, lub wówczas, kiedy pobyt w danym miejscu kończy się. Wszystko to zależy od zasad, jakimi kieruje się osoba wynajmująca pokoje. Trudno określić, który sposób postępowania jest bardziej popularny. Równie w zdecydowanej większości przypadków spotyka się oby dwa przypadki. Tak czy inaczej za pokój i tak trzeba zapłacić.

Warto sprawdzić: Noclegi sława.