O wyglądzie domu i mieszkania decyduje przede wszystkim to, jak są one urządzone. Istotny w tej kwestii jest dobieranie mebli i dodatków.

W tym momencie, kiedy na rynku wybór jest tak szeroki, ludzie przykłada coraz większą wagę do tego czy kupują meble shabby chic czy w innym stylu. Duży wybór stwarza dużo sposobności, jeśli chodzi o urządzanie i dekorowanie pomieszczeń. W zależności od tego co nam się podoba i na co nas strać, tak możemy urządzić własne mieszkanie, by nam się ono podobało i żebyśmy się w nim właściwiepoprawnie czuli.
O wystroju wnętrz decyduje także to, akie mamy upodobania i gust. Nie każdemu ponieważ podobają się meble tradycyjne. Coraz więcej osób skłania się ku meblom nowoczesnym, które zwykle posiadają bardzo intuicyjneproste formy. Takie osoby raczej nie sięgają po meble prowansalskie. One raczej wybierają meble o bardzo zwyczajnychprostych formach, minimalistyczne. Takie przyszłościowe meble posiadają to do siebie, że zwykle wytwarza się je w bardzo uniwersalnych barwach, dlatego pasują one do większości wnętrz, w jakich mieszkamy. Bez wątpienia jeżeli już mieszkanie jest przestronniejsze, tym nie gorzej. Takie meble zwykle ograniczają się do kilku szafek czy komód. Nie są to raczej zdobne meblościanki. W takich innowacyjnych mieszkaniach zwraca się też uwagę na dekoracje do domu i wybiera się je z bardzo dużą precyzją. Gdyż nie wszystkie dekoracje do takich pomieszczeń pasują. Takimi dekoracjami zwykle są minimalistyczne obrazy czy subtelne kwiaty. Rzadko w takich wnętrzach spotyka się dużo dekoracji. Są one wybierane bardzo z dokładnością i bez zwracania uwagi na ilość.

Źródło informacji: lampy vintage.