Biuro Informacji Kredytowej- wcale nie tak nieprosto odkryć się w jego ewidencji. Czasami wystarczy przeoczenie, że nie spłaciliśmy jakiejś raty i już tam figurujemy. A wówczas uzyskanie kredytu czy zaciągnięcie pożyczki w banku graniczy z cudem. I co w przypadku, gdy jednakże nagle potrzebna jest nam dodatkowa gotówka? Wtedy rozstrzygnięciem alternatywnym staje się pożyczka pozabankowa.

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki takiej udzielają instytucje nie będące bankami. Ze względu także na to określane są one mianem pozabankowych, czy również parabankowych. Bez względu natomiast na to, której nazwy byśmy nie użyli, okoliczności pożyczania się inne, niż w banku i z pewnością bardziej interesujące dla osób, które w Biurze Treści Kredytowej funkcjonują jako dłużnicy. Bo, o ile w banku trzeba wykazać się czystym kontem w BIK, to nie powinieneś się niczym wykazywać przed instytucją pozabankową. Pozabankowe pożyczki bez bik są ponieważ codziennością. I to we wszystkich tego rodzaju instytucjach.

A jeśli potrzebujesz finansowego zabezpieczenia? Wówczas możesz skorzystać z opcji, jaką jest pożyczka pod zastaw. Jeżeli nie jesteś do końca przekonany, czy jest to opcja dla Ciebie najlepsza, to koniecznie porozmawiaj w tej sprawie z pracownikiem , czy również doradcą danej instytucji.

A gdzie taką instytucję znaleźć? Jej znalezienie jest prostsze niż myślisz. Ichniejszym promocji są wszędzie. Znajdziesz je również w Internecie, który co więcej ma możliwość stać się twoim pośrednikiem w pobraniu takiej pożyczki. Kilka instytucji funkcjonuje w chwili obecnej poprzez internet.

Więcej: Pożyczki pod zastaw mieszkania.