W każdej firmie znajdują się dokumenty, które muszą zostać zniszczone w ten sposób, ażeby nie można było odczytać zawartych w nich danych. Niewiele kto wyrzuca tego typu papiery do kosza – znajdują się na nich poufne informacje, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. W tej sytuacji potrzebna jest niszczarka do papieru.

Niszczarki umieją nie tylko pociąć dowolny papier na niewielkie skrawki, ale obsługują też płyty CD i DVD z danymi. Tak zniszczonych materiałów nie da się w żaden metodę odzyskać, można zatem być pewnym, że zapisane na nośnikach i w dokumentach informacje nie wpadną w niepowołane ręce.

Ogromną popularnością cieszą się niszczarki Fellowes. Jest ich wiele rodzajów, a przeznaczone są zarówno na użytek firm, jak również osób prywatnych. Te drugie to niszczarki do papieru, które cechują nieduże gabaryty, w związku z czym trzyma się je na biurkach. Większe modele wymagają miejsca, w którym zostaną postawione. Niezależnie od wielkości urządzenia, zasada jego działania jest dokładnie taka sama – noże tną papier na niewielkie kawałki, które wpadają do pojemnika. Można je następnie bezpiecznie wyrzucić, gdyż z tych „okruchów” nie da się w żaden metodę odtworzyć całego dokumentu.

W zależności od rodzaju modelu niszczarki Fellowes obsługują od jednej do kilkunastu stron równocześnie, można także niszczyć za ichniejszym poradą segregatory oraz tekturowe teczki. Wiele modeli nie wymaga dosłownie wyjmowania zszywek – też są one rozdrabnianie. Natomiast opcji tej nie posiada każda niszczarka do papieru.

Zobacz: niszczarki fellowes.