Przy w tej chwili sporej konkurencji na rynki internetowym, działania marketingowe stanowią rzecz oczywistą. Przy zasadniczych chęciach, jesteśmy w stanie poczytać kilka ebook-ów odnoszących się do podstaw marketingu w sieci, aczkolwiek kilka z nich zwyczajnie leje wodę, nie dając konkretnych rad. Jakie więc funkcjonowania zapewniają nam zysk marketingowy?

Głównie pozycja w wyszukiwarkach. Ponad 90% ludzi używa wyszukiwarki internetowe do znalezienia potrzebnych informacji albo produktów. Bycie na wysokiej pozycji znaczy automatyczny wzrost odwiedzających naszą stronę. Ażeby to osiągnąć, powinno się wykonać kampanie pozycjonerską, której podstawą jest optymalizacja sklepy w siecigo. Niejednokrotnie, oczekiwanie na efekty trwa nawet do paru miesięcy.

Jeśli nasza strona lub sklep traktują o tematyce, która ma w ciągu roku „gorący sezon” (np. zabawki przed okresem Świąt Bożego Narodzenia), należy skupić się na wykupieniu bannerów lub mailingu z innych stron www. Ta reklama sklepy onlinego może przynieść dodatkowy zysk, jeśli wybierzemy portale, które odwiedza określona przez nas grupa docelowa.

Kiedy już zapewnimy sobie ruch na stronie musimy pamiętać, że zdecydowana większość użytkowników nie używa całego potencjału naszego serwisu przy pierwszej wizycie? Jak sprawić ażeby wrócił? Można w tym celu pokusić się o remarketing dynamiczny, który posiada na celu sprowadzenie użytkownika z powrotem na naszą stronę poprzez wyświetlanie reklam związanych z naszą stroną na wortalach, na których użytkownik się pojawia.

Kroki ujęte powyżej – odpowiednio zastosowane – na pewno przyniosą dynamiczny wzrost zainteresowania naszą stroną. Powinniśmy jednak pamiętać, że wszelkie kampanie marketingowe potrzebują czasu, a zbyt pochopne działania przynoszą negatywne efekty.

Więcej: google merchant center.