Szkło to doskonały detal dekoracyjny. Kontroluje się także w architekturze wnętrz, szczególnie jako niepowtarzalna funkcjonalna przegroda albo ścianka dzieląca przestrzeń.

Szkło sprawdza się także jako element użytkowy – np schody szklane, które rozświetlają w bardzo wielu sytuacjach nieco przyciemnioną konstrukcję wejścia na górę. Wyposażone w balustrady szklane schody tego typu powiększają optycznie klatkę schodową lub pomieszczenie, których są centralnym elementem. Przestrzeń wąskiej klatki schodowej spowoduje złudzenie większej i szerszej. Stopnie schodów oraz dodatkowo balustrady szklane mogą być prócz tego stylizowane, uzupełnione ornamentami lub wręcz detalami dekoracyjnymi, wykonanymi z całkiem odmiennych od szkła materiałów. Bardzo charakterystyczne są również drzwi szklane, priorytetowo drzwi przesuwne. Powodują one, że tafle szkła znikają albo pojawiają się w ścianie, w zależności od potrzeb, pory dnia lub chęci zaprojektowania specyficznego nastroju. Szkło to także doskonały materiał na aranżację łazienki. Oprócz tradycyjnego szklanego prysznica, możemy rozświetlić nasza łazienkę umieszczeniem w niej umywalki z kolorowego szkła.

Szkło wykorzystane do dekoracji naszych domów to szkło bezpieczne, które po rozbiciu rozpada się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach. Szkło hartowane jest bardzo odporne na gwałtowne zmiany temperatury i wytrzymalsze od szkła standardowego. Wręcz o ile na klatkę schodową wpadnie niespodziewanie ogromny pęd powietrza z niezamkniętego okna, szkło takie jest bezpieczne. Też ciężkie przedmioty nie powinny mu zaszkodzić.

Zobacz: panele tapicerowane.