Owoce w każdej postaci, to w każdej chwili smaczny i zdrowy przysmak, który potrafi w sposób pozytywny wpłynąć na nasz organizm. Szczególnie latem, gdy jest ichniejszym najwięcej, powinniśmy do naszej diety dołączyć możliwie w jaki sposób najwięcej owoców.

Dużą popularnością cieszą się w szczególności borówki, które stanowić mogą doskonały dodatek do wielu potraw lub być bazą wszelkiej maści koktajli czy wypieków. Jedną z ichniejszym odmian jest borówka amerykańska, zwana także wysoką. Pochodzi z Ameryki Północnej, natomiast z nierzadko rozprzestrzeniła się również na inne rejony, w jaki sposób np Japonia czy Holandia. Uprawiana jest również w Polsce. Istnieje bardzo sporo jej rodzajów, natomiast prawie każdy z nich bogaty jest w kilka witamin, soli mineralnych i innych wartości odżywczych, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Jest też duża i ma możliwość dlatego przylgnęła do niej też inna nazwa – borówka xxl. Charakteryzuje się bowiem dość dość znaczną budową. Przyjmuje się, że może przyjmować dosłownie rozmiary do 2,5 centymetra, co dla tego typu owoców jest realnie nie lada osiągnięciem.

By adekwatnie wyrosła, niezbędna jest odpowiednia gleba, która powinna być bardzo kwaśna. Wymagane jest również solidne nawadnianie, jednakże sama woda także powinna być a przy tym zakwaszana. W jaki sposób zatem widać – plantacja borówki musi spełnić wiele warunków, by uprawiany na niej owoc mógł urosnąć całkowicie, a po zerwaniu być naprawdę smaczny. W Polsce istnieje wiele gospodarstw zajmujących się tego rodzaju uprawą. Nic zatem dziwnego, iż jesteśmy jednym z największych producentów borówki na świecie.

Zobacz: plantacja borówki.