U naszej sąsiadki przez ponad miesiąc profesjonaliści ocieplają i tynkują mieszkanie. Tak trwa to już cały miesiąc! Ja nie wiem, co oni w ogólności robią. Co prawda kładli też gładź na ściany w mieszkaniu. Ale to jedynie cztery pokoje i kuchnia. A zajmuje im to wszystko tyle czasu. Polecana firma, która uprzednio miała robić cały remont, niestety w ostatniej chwili musiała zrezygnować, ponieważ dwóch jej pracowników natychmiast musiało wyjechać za granicę.

No i moja sąsiadka została na lodzie. Była już przygotowana na remont i cały bałagan z nim związany, a tu okazuje się, że polecana firma rezygnuje. Była na początku bardzo nie najlepsza. Chciała bardzo zrobić ten remont jeszcze przed tą jesienią, ale już w to zwątpiła. Myślała, ze polecana firma przez jej wujka przyjedzie i w dwa tygodnie zrobi całą pracę. A tu takie rozczarowanie. Ale nie poddała się i postanowiła znaleźć nowych specjalistów, którzy podejmą się tej pracy. A nie było to wcale takie łatwe, bo zazwyczaj firmy remontowej poszukiwać należy na kilka tygodni, a wręcz miesięcy przed pracą. Weilu właśnie wyjeżdża do pracy do Niemiec, bo tam mają większe pieniądze i trzeba szukać bardzo długo dobrego specjalisty. Gdyby Bożena wiedziała, że nie przyjdą do niej, to znaglałaby kogoś innego. No i obecnie w ostatniej chwili udało jej się znaleźć specjalistów. Jednym z nich jest zostały chłopak jej córki. A zarazem mój bardzo daleki kuzyn. Pamiętam, że chodzili ze sobą ponad rok, bo widziałam jak samochód Tomka ciągle stal wieczorami pod ich domem. Niestety rozstali się, bynajmniej tak powiedział mi mój tata. A już myślałam, że zostaniemy familią z obu stron. Bo sąsiedzi są także nasza daleką rodzina i znamy się przecież od w każdej chwili. Natomiast losy potoczyły się całkiem inaczej. A aktualnie Jola znowu codziennie widuje Tomka. Pewnie jej z tym ciężko. Gdy jestem w sklepie, to przenigdy nie wiem, który produkt spośród tak wielu mam wybrać. Zdarza się, że dotyczy to małych rzeczy, błahostek, a ja i tak stoję przed półką i patrzę się w nią jak sroka w gnat. No, ale zwyczajnie nie wiem, który produkt wybrać.

W zdecydowanej większości przypadków wygrywa polecana firma z reklam. Myślę wtedy, że skoro widać jej reklamę w telewizji, mediach i na ulicy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością jest bardzo dobra. Chociaż gdy wrócę do domu, to znowu się zastanawiam, czy kupiłam by dobre masło, proszek do prania, lub czekoladę. Jestem z natury bardzo niezdecydowaną osobą i ciężko jest mi dokonywać dosłownie najprostszych wyborów. Może to niektórych śmieszy, ale tak aktualnie jest. O ile zostaje mi gdzieś polecana firma, przykładowo przez moich znajomych, ludzi na ulicy, czy w telewizji, to z pewnością w przyszłości w trakcie zakupów będę się nad nią zastanawiać. A najbardziej wiarygodnym źródłem informacji jest dla mnie rada moich znajomych, przyjaciół i rodziny. To na nich w dużej liczbie przypadków polegam i słucham ichniejszym rad. A ponadto, jeżeli już ktoś sprawdził daną rzecz mu bardzo się podobała, to nie mam wszak wątpliwości, czy to jest dobre. No wszak ani jedna osoba znajomy mnie nie oszukuje i częściej zachwala dobre rzeczy, a przestrzega przed tymi, które nie są godne polecenia. A z reklam tego nie dowiemy się, niestety. Powinno się zaryzykować i kupić coś.

Własną pracą sprawdzić. Inaczej nie przekonamy się, czy polecana firma jest, ażeby z całą pewnością bardzo dobra i godna zakupu. I często tak mi się zdarza. Zobaczę coś w telewizji, czy Internecie i kupuję to w sklepie. W późniejszym czasie okazuje się, że jest przeciwnie. Moja łatwowierność, poza niezdecydowania, to prawdopodobnie największa skaza. Chciałabym, aby wreszcie udało mi się odmówić komuś w sklepie, kiedy zachwala dany jogurt, kawę lub inny produkt. Wręcz, o ile nie jestem do końca przekonana.

Więcej:
http://opinianatentemat.wordpress.com
.