To ciekawe miasto rozłożyło się w miejscu, w którym Słupia uchodzi do Bałtyku. Znane jest przede wszystkim jako letnisko, w którym można idealnie wypocząć w malowniczym otoczeniu. Ustka to jedno z tych miejsc, których w czasie wycieczki po terenie Wybrzeża pominąć nie można. Jakie atrakcje czekają na jej terenie na gości?

Jednym z najważniejszych obiektów jest tu latarnia morska, która powstała w latach 70. XIX wieku. To nie tylko ciekawy zabytek architektury, ale i rewelacyjny punkt widokowy. Można z niej spojrzeć z lotu ptaka na inne atrakcje, którymi kusi Ustka. Ulokowana jest wśród nich malowniczy port , a dodatkowo piękne wybrzeże Bałtyku z wygodną plażą. To ona przyciąga turystów z całej Polski w sezonie letnim. W Ustce można również mile spędzić czas na spacerach po nadmorskiej promenadzie, przy której urządzono ciekawy park. Koniecznie także należy się wybrać na spacer po centrum Ustki, a szczególnie po jej dzielnicy willowej. To tu można dojrzeć najciekawsze budowle – zabytkowe pensjonaty oraz okazałe wille. Znakomita większość z nich to obiekty, które budowano na przełomie XIX i XX wieku – w chwili, gdy do Ustki zaczęli zaglądać pierwsi letnicy.
Współczesna Ustka to modny kurort, który pomimo swej popularności zachował niezwykły klimat. Na turystów czekają tu noclegi w hotelach , a oprócz tego w pensjonatach, nie brak też spersonalizowanych kwater. Na turystów czekają również masowe punkty gastronomiczne oraz obiekty rozrywkowe i sportowe. Dzięki licznym atrakcjom na terenie Ustki każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Źródło: opinie pensjonat.